Palarnia kawy Coffee World PM: +48 698 435 970

Kawa ziarnista - facebook

POLUB NAS

Kochamy Kawę, a Ty?

 

Info

Co słychać Co słychać w Coffee World PM

2019-05-24
Nasze opakowania mają teraz nowy design.......
2019-01-27
Darvea jest nową marką wysokiej jakości kaw stworzoną przez naszą palarnie...
2018-07-26
W naszym dziale "Okryj tajemnice kawy" najnowszy artykuł o kofeinie.
2018-01-05
Nasz sklep www jest cały czas rozbudowywany, wprowadziliśmy między innymi szybka płatność Dotpay ale także....

Musisz to wiedzieć To musisz wiedzieć o kawie

Cudzysłów

GENEZA NAZWY "KAWA"

Dzikie krzewy kawowca porastały wzgórza Etiopii od niepamiętnych czasów i to właśnie na Etiopię wskazuje jedna z legend opowiadająca o odkryciu kawy ...

Czytaj dalej
Sklep z kawą
 

Palarnia kawy

Palarnia kawy

Aromat świeżej kawy jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zapachów na całym świecie. Ale skąd uzyskuje się taki niepowtarzalny aromat i intensywny smak kawy? Cała tajemnica tkwi w paleniu i umiejętności osoby która zajmuje się wypalaniem ziaren w palarni kawy. Palarnia kawy to miejsce gdzie trafiają zielone ziarenka, a dopiero później po przeprowadzeniu całego procesu palenia uzyskujemy ziarna o całkiem innym aromacie, barwie, sprężystości, a nawet objętości...

Czytaj więcej o palarni kawy...

 

Kawa ziarnista

W dzisiejszych czasach picie kawy może być nawykiem, elementem towarzyskiego spotkania albo rytuałem, zwłaszcza dla prawdziwych kawoszy. Ci ostatni posiadają zazwyczaj sporą wiedzę na tematy związane z ich ulubionym napojem i chętnie dzielą się nią z innymi. Jaką historię opowiedzieliby na początku? Naturalnie legendę o odkryciu niezwykłych właściwości owoców kawowca. Kłopot z legendami polega na tym, że często powstaje kilka różnych wersji, które trudno jest zweryfikować naukowo. Nie inaczej stało się z opowieścią o kawie. Kto zatem pierwszy odkrył jej pobudzające właściwości?

Jedno w tych wszystkich opowieściach jest niezmienne kawa nie powinna być przechowywana zbyt długo ponieważ szybko straci swoje walory. Kawa ziarnista powinna być mielona bezpośrednio przed parzeniem.

 

Sklep z kawą Coffee World zaprasza na KAWĘ

Nasz sklep z kawą CoffeeWorld to miejsce tworzone z pasji do kawy. W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę kaw pochodzących z najdalszych zakątków świata. Dzięki własnej palarni kawy nasza kawa na końcu swej podróży -  trafiając do końcowego klienta posiada niezwykły smak i aromat.  

W naszej ofercie posiadamy intensywną w smaku kawę ziarnistą, kawę do ekspresu a także wiele rodzajów herbat.  Jeżeli potrzebujesz fachowej porady przy wyborze kawy lub herbaty skontaktuj się z nami.