Palarnia kawy Coffee World PM: +48 698 435 970

Kawa ziarnista - facebook

POLUB NAS

Palarnia kawy Coffee World

Palarnia kawy to miejsce, które produkuje kawę dla sklepów specjalistycznych lub kawiarni. Ale są też małe sklepy z kawą, które posiadają własną palarnię kawy i właśnie takie miejsca są warte największej uwagi. W dobrej palarni kawy nie liczy się tylko jakość ziaren ale każdy szczegół, który towarzyszy na każdym etapie tworzenia kawy. Kawa przechodzi bardzo długą drogę począwszy od odpowiedniej uprawy na plantacji kawy po moment, gdy trafia do naszych filiżanek. Dobra palarnia kawy wie skąd pochodzą ziarna i wie jak były uprawiane. Od rodzaju i jakości ziaren zależy ich smak i aromat.

 Dobra palarnia kawy wie skąd pochodzą ziarna i wie jak były uprawiane!!

Oto etapy, które przechodzą ziarna kawy:

  1. Odpowiednio wyselekcjonowane i wybrane ziarna kawy – wybór plantacji i selekcja ziaren jest pierwszym etapem, który tak naprawdę odpowiada za jakość kawy. Najlepiej wybrać zaufaną plantacje, która stawia na jakość i dba o każde ziarno na etapie uprawy, a później zbiorów.
  2. Mieszanki kaw – odpowiednio skomponowane gatunki w różnych wariantach pozwalają każdemu smakoszowi kawy znaleźć swój ulubiony smak kawy.
  3. Palenie kawy – ten proces wymaga bardzo dużego doświadczenia, cierpliwości i pasji do kawy. W zależności od długości palenia uzyskujemy kawę łagodniejszą lub bardziej intensywną. Dzięki paleniu uzyskujemy aromat, który jest kluczową cechą dobrej, świeżej kawy. Najistotniejszym czynnikiem na efekt końcowy ma temperatura w której pali się ziarna. A wiec wszystko zależy od osoby która zajmuje się tym procesem i jej umiejętności.

Jeśli chcesz mieć pewność, że do Twojej filiżanki każdego dnia trafia kawa świeżo palona to warto kupować kawę w specjalistycznych sklepach, które posiadają własną palarnię kawy.